تبلیغات
دانلود موزیک مناظره - رسانه؛ بهترین روش برای مقابله با تفکر داعشی است

رسانه؛ بهترین روش برای مقابله با تفکر داعشی است

شنبه 15 آبان 1395 05:55 ب.ظ

 

خبرگزاری تقریب (TNA) - رسانه؛ بهترین روش برای مقابله با تفکر داعشی است

 • خبرگزاری تقریب (TNA) - رسانه؛ بهترین روش برای مقابله با تفکر داعشی است

  رئیس سازمان رسانه ای صبا در گفتگو با تقریب:

  رسانه؛ بهترین روش برای مقابله با تفکر داعشی است

  تنا – اختصاصی

  رئیس سازمان رسانه ای صبا گفت: بهترین روش برای مقابله با تفکر داعشی رسانه است؛ رسانه امروز توانسته که فضای اجتماعی مردم را تغییر دهد و چه خوب و چه بد مردم بخش اعظم فضای دینی خود را از رسانه می گیرند.

  تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۵

  کد مطلب: 250027

  احسان حلمی رئیس سازمان رسانه ای صبا و مدیر شبکه هد هد با حضور در غرفه خبرگزاری تقریب در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاریها به سوالات خبرنگار تقریب پاسخ گفت.
   
  وی گفت: تفکر در موضوع پیدایش داعش می تواند خیلی از مسائل ما در حوزه های تقریب بین مذاهب را حل کند؛ به نظرم پیدایش داعش یک پیدایش ایدئولوژیک بود، بر این اساس در صفوف داعش افرادی می بینیم که نه نیاز مادی داشتند ولی بر اساس تاثیررسانه ای دینی بر آنها به آن سمت سوق پیدا کردند.
   
  وی افزود: امروز داعش از یک صف نظامی به یک تفکر تبدیل تبدیل شده است؛ این تفکر امروز موجود است و ما باید از این تهدیدی که برای ما ایجاد شده عبرت بگیریم و استفاده کنیم.
   
  حلمی در ادامه بیان داشت: بهترین روش برای مقابله با تفکر داعشی رسانه است؛ رسانه امروز توانسته است که فضای اجتماعی مردم را تغییر دهد و چه خوب و چه بد مردم بخش اعظم فضای دینی خود را از رسانه می گیرند. ما باید از این پتانسیل استفاده کنیم اما در این زمینه ضعف های بسیاری داشتیم؛ کارهایی انجام شده و می توانیم در مدت معینی و با برنامه ریزی دقیق فضای تقریبی ایجاد کنیم.
   
  وی افزود: مشکل اساسی ما در فضای تقریب با اهل سنت نیست؛ اهل سنت برادران ما هستند، آنها مثل ما از تفکر وهابی داعش ضربه خورده اند. مشترکات بسیاری بین اهل تسنن و تشیع وجود دارد که می توانیم در مورد آن صحبت کنیم.
   
  گفتگو و تنظیم:
  امین تهرانی

   

برچسب ها: رسانه؛ ، بهترین ، روش ، برای ، مقابله ، با ، تفکر ،